пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

Уроки

Трудове навчання 4 клас
Тема. Виготовлення штучних квітів об’ємної форми. Весняні квіти з гофрованого паперу. 
Мета: формування ключових компетентностей:
вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії з іншими учасниками навчально-виховного процесу;
 
громадянської – усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ, здатність екологічно мислити, бережливе ставлення  до людей та результатів їхньої праці та самого себе;
загальнокультурної – орієнтуватися в особливостях національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвіллєвій сфері, культурологічних основ сімейних, соціальних, суспільних явищ; сприяти розвиткові творчих задатків особистості: пізнавального інтересу, художнього смаку, творчої уяви;
соціальної     проектувати стратегії своєї поведінки з  урахуванням інтересів та потреб інших; продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, збагачувати у дітей уявлення про позитивні якості емоційно-вольової сфери: доброзичливого ставлення до людей, старанності у роботі.
предметних компетентностей:  розширити знання учнів про весняні квіти; удосконалювати вміння та навички роботи з папером, вчити  підбирати папір за кольором і розміром; розвивати  спостережливість, фантазію; навчити учнів виготовляти  штучні квіти з паперу, використовуючи різні техніки; формувати в учнів конструкторські здібності; розвивати уміння доводити розпочату роботу до завершення; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього середовища.                                  
Тип уроку: урок відкриття нових знань.
Особливості проведення уроку: урок розроблений за новими Державними стандартами, з використанням  інтерактивних технологій, мультимедійної презентації, фотосюжетів.
Обладнання: демонстраційний матеріал - мультимедійний проектор, презентація, зразки штучних квітів із паперу, ілюстрації із зображенням виробів, ілюстрації весняних квітів; для індивідуального користування – гофрований папір, нитки, дерев’яні палички, ножиці, клей, стержень кулькової ручки.

                                        Хід заняття
І.  Підготовка робочих місць.
 ІІ. Організація учнів до заняття.

Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
Руки гарно піднімати,
Чітко влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було в нас мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.

ІІІ. Актуалізація опорних знань .

       1. Розгадування кросворда.
       - Діти, а для того, щоб ви дізналися, що ми будемо виготовляти сьогодні на уроці, я вам пропоную розгадати загадки.
       (Учитель вивішує на дошці малюнки відгаданих квітів, а учні читають про них повідомлення –   додаток 1).

 1.     Лист зелений і міцний,
         Сніг для нього не страшний,
         А коли весну стрічає,
         Сині очі розкриває.
                                               (Барвінок)

2.  Я найперша розквітаю,
     Синім цвітом серед гаю.
     Відгадайте, що за квітка,
     Бо мене не стане влітку?
                                                (Пролісок)

3.  Дзвіночки-перлинки на ніжці тоненькій
    Такі запашні і тендітні такі.
    В широкому листі, немов у гіллі
    Ховають від сонця голівки свої.
                                                    (Конвалії)

4.  Квітка я ніжна, низенька, дрібна,
     Коли розцвітаю приходить весна.
    Мій цвіт фіолетовий, 5 пелюсток,
    В них квітну я довго між інших квіток.
                                                                 (Фіалка)

5.  Я перший розквітаю серед гаю,
     І білий наче сніг, я колір маю
     Хто я? Відгадайте?
     Ви мене не ображайте,
     Не зривайте, не топчіть
     Бо я довго хочу жить.
                                              (Підсніжник)      
        -  Коли цвітуть квіти, які зображені на цих малюнках?

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.
          Отже, сьогодні на уроці ми з вами будемо виготовляти весняні квіти з гофрованого паперу.
V . Вивчення нового матеріалу .
   1. Вступна бесіда.         
           Весна – гарна пора року. Люблять її діти і дорослі за веселу пісеньку струмочків, за дзвінкий спів птахів, за ніжні проліски, за м’який килим з шовкової травиці, за ласкаве сонячне проміння, за повітря, напоєне запахом молодого листя. Головним елементом приходу весни є квіти, а саме перші квіти. Одними із перших на весні зацвітають підсніжники, проліски, ряст, мати-й-мачуха, крокуси.
            На Землі росте й квітне дуже-дуже багато квітів. Світ квітів над­звичайно великий і різноманітний: вони різняться за своїми деко­ративними якостями, строком цвітіння, умовами росту — світла, вологості ґрунту й повітря тощо. Квіти служать нам прикрасою та допомагають розвитку здібностей людей. Квіти цвітуть у різні пори року: навесні, влітку, восени. Про яскраві квіти українцями складе­но багато загадок, пісень, віршів.
2. Повідомлення вчителя.
   Мультимедійна презентація.
          Ці невисокі квіти одними з перших з'являються на весняних проталинах. Вони бувають різного кольору: голубого, фіолетового, жовтого, білого. Друга назва крокусу - шафран (від арабського - жовтий). Ще до нашої ери вони були відомі в Індії та Єгипті. Висушений пилок жовтих квітів використовували як пряність, ліки і фарбу.
3. Розглядання зразків виробу.
      - Діти, подивіться на зразок цієї квітки. (Демонстрація виробу).
        Для виготовлення крокусу необхідний  папір, деревяні шпажки або стержні кулькової ручки, тейп-стрічка, скотч. Серединку квітки можна зробити із цукерки або пінопласту, вирізаного у формі кульки. А також вазочка або плетена корзинка. 
4. Технологія виготовлення виробу.
Мультимедійна презентація.
    Тож давайте разом з вами розглянемо послідовність виготовлення квітки.
5.Фізкультхвилинка.
На пальчики встанемо –
До хмари дістанемо.
Один, два, три, чотири,
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки квіточок у нас.
Один, два, три, чотири, пять –
Добре вмієм рахувать.
Скільки покажу грибків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Один, два, три, чотири, пять –
Час усім відпочивать.       

VІ. Планування наступних трудових дій, вибір матеріалів та інструментів і закріплення нового матеріалу.
VІІ. Повторення правил техніки безпеки. 
      Настанови до самостійної роботи.
1. Працюючи з ножицями, слід класти їх з лівої сторони кільцями до себе.
 2. Передавати ножиці слід кільцями до іншої людини і гострими кільцями до себе.
3. Обережно користуватися деревяними шпажками чи стержнями кулькової ручки.
 4. Своє робоче місце тримати в охайному вигляді.
VІІІ. Самостійна робота учнів
    (Під класичну музику)
        Учитель слідкує за правильним виконанням роботи учнями, за дотриманням культури праці, за економним використанням матеріалу, допомагає їм.
ІХ. Оцінювання виробів.  
         Разом з учнями учитель організовує виставку штучних квіти визначає кращі роботи, оцінює та виставляє оцінки.
Х. Підсумок заняття    
      -   Діти, то що ми сьогодні виготовляли на уроці?  Які квіти крім крокусів, першими зацвітають на весні?
     -  Сподіваюся, виготовляючи штучні квіти, ви зрозуміли, як безцінне багатство — природа, її краса і неповторність, чому  необхідно її берегти. Тож завжди будьте мудрим другом для  природи. Ми з нею одне ціле, і розділити нас неможливо. Тому бережіть свою зелену планету.

Вам в походи ходити
І мандрувати, любі діти,
Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, в лісі, над яром
Квіти, дерева і трави...
Цвіту не вирвіть задаром,
Гілки не втніть для забави.
 Оберігайте повсюди
Штих і стежиночку в гаї.
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю.
                                  П. Сиченко
ХI. Прибирання робочих місць .

Немає коментарів:

Дописати коментар